
Члановима репрезентације Србије и Кик-бокс клуба „Девета чета“ са Пала Манојлу Ђурићу и Урошу Мимићу циљ је да постану професионални прваци свијета, а кажу да је све могуће ако човјек вјерује у себе и Бога.
Двадесетседмогодишњи Ђурић је члан паљанског кик-бокс клуба око 11 година, а званично је и најбољи други спортиста општине Пале за прошлу годину.
Он је навео да је до сада постигао бројне резултате, али да је највећи успјех у досадашњој каријери бронзана медаља коју је прошле године освојио на Европском првенству у Атини, наступајући за репрезентацију Србије.
„Прошле године освојио сам и прво мјесто на првенству Србије, друго на Балканском првенству у Црној Гори, те пето на Свјетском купу у Будимпешти“, рекао је Срни Ђурић.
Он је изразио наду да ће освојити и свјетску медаљу, те постати професионални првак свијета једнога дана, јер тежи ка томе.
Ђурић је напоменуо да је и вишеструки првак БиХ и Републике Српске, Србије, првак Балкана, освајач многобројних медаља са међународних турнира, а такмичи се у дисциплинама лоу-кик, К-1 и фул контакт.
Манојло је вриједан младић, осим запажених резултата у спортској каријери, завршио је Туризам и хотелијерство на Економском факултету на Палама. Тренутно је незапослен и нада се послу, а поручује младима да истрају у ономе што раде и сањају велике снове.
Петнаестогодишњи Урош Мимић рекао је да кик-бокс у клубу тренира око 10 година и члан је јуниорске репрезентације Србије, а на свом зиду има више од 30 медаља.
Мимић је навео да се проналази у овом спорту, а такмичи се у дисциплинама лоу-кик и К-1.
Један од најзначајнијих Урошевих резултата јесте то што је прошле године постао балкански првак, а почетком априла освојио Европски куп у Сарајеву.
Мимић је истакао да су његови циљеви да једног дана постане првак свијета, а ове године да освоји Европско првенство.
Ове године био је перспективни спортиста општине Пале, те добитник награде публике.
„Припреме за такмичења јесу тешка, напорна, али иде тако да би се постигли резултати, уз труд и рад“, рекао је Мимић.
Тренер Кик-бокс клуба „Девета чета“ са Пала Зоран Спајић рекао је да клуб постоји од 2013. године и тренутно има тридесетак чланова свих узраста у мушкој и женској конкуренцији.
„Кик-бокс као спорт је доста захтјеван, али дјеци помаже да се изграде, буду свјесни себе и околине која их окружује. Помаже им у развоју карактера и јавља им се истанчаност за правду. У овом спорту колико год им ми помагали као тренери и објашњавали, ипак су они индивидуе у рингу и сами се сначазе са својим проблемима“, истакао је Спајић.
Спајић је рекао да у Клубу има још талентоване дјеце, осим Манојла и Уроша који су чланови репрезентације Србије што је велики успјех с обзиром на то да је Србија једна од јачих земаља што се тиче кик-бокса.
Он каже да се и од њиховог члана Стефана Радовића који је отишао на пријем у Средњу школу унутрашњих послова исто очекују врхунски резултати, те се нада да ће му овај спорт у томе помоћи.
(www.palelive.com / Срна)