Petković je naveo da je u takvoj situaciji nerealno očekivati značajnije namirenje povjerilaca i nastavak proizvodnje u firmi, uključujući i mogućnost reorganizacije i donošenja racionalnog stečajnog plana.
On je pojasnio da je ovakav stav zastupao i pred Okružnim privrednim sudom u Istočnom Sarajevu, gdje je sredinom decembra održano ispitno ročište na kojem su precizno utvrđena potraživanja povjerilaca milićkog preduzeća.
„Predložio sam sudu da Skupština povjerilaca donese odluku o prodaji imovine stečajnog dužnika u cjelini, jer je jedino tako moguće da se sačuva jezgro preduzeća i razmišlja o pokretanju proizvodnog procesa. Svako rasparčavanje imovine značilo bi kraj za fabriku“, smatra Petković.
Petković je dodao da će u stečajnom postupku, ali sudskim putem, biti rješavano i pitanje vlasništva nad 40 stanova koje trenutno koriste „Intalovi“ radnici.
„Oni su se prijavili kao izlučni povjerioci i na ispitnom ročištu su upućeni da u parnici dokažu da su vlasnici stanova. Tek poslije tog postupka biće donesena konačna odluka da li će ti stanovi da se zadrže u stečajnoj masi ili će biti izdvojeni i pripasti radnicima“, naveo je Petković.
Početkom februara naredne godine pred Okružnim sudom u Istočnom Sarajevu zakazano je izvještajno ročište, na kojem treba da bude sagledano ekonomsko stanje u „Intalu“, formiran odbor povjerilaca, te donesena odluka o daljoj sudbini firme.
(www.palelive.com / Srna)