
Олимпијски центар „Јахорина“ остварио је максимум од зимске сезоне, која је била суочена са неповољним временским условима, али је успјешно приведена крају првенствено захваљујући радницима и улагањима у систем за вјештачко осњежавање, рекао је Срни директор центра Дејан Љевнаић.
Љевнаић је навео да је током сезоне повјерење Олимпијском центру пружило више од 300.000 скијаша, док је број пролаза на инсталацијама вертикалног транспорта 2,5 милиона, што је повећање за 20 одсто у односу на претходну сезону.
Он је навео да су стазе током читаве сезоне биле одлично припремљене, скијаши задовољни, те да је 100 топова за вјештачко осњежавање, 150 лансера и радника на осњежавању произвело 300.000 кубика снијега.
Систем за вјештачко осњежавање, додао је Љевнаић, радио је без престанка 110 дана и захваљујући томе се скијало.
Да би пружили потпуно искуство скијашима и оправдали њихово повјерење, Центар је у сезони имао 51 дан са попустима на ски-карте.
„Попуст је био од 20 до 70 одсто, у зависности колико је радило стаза. Тиме смо показали поштовање према скијашима. Најбољи маркетинг је задовољан скијаш који жели поново да се врати“, рекао је Љевнаић.
Према његовим ријечима, сваки скијаш када дође на планину жели да има комплетну услугу, не само од Олимпијског центра, него и од паркинга, чишћења путева, канти за смеће, уличне расвјете, хотелских услуга, и зато је битно да сви функционишу као један тим.
Љевнаић је појаснио да су на сезону утицала и дешавања у региону, посебно у Србији, чији су грађани у великој мјери отказивали зимовања, а иначе чине 50 одсто гостију.
СКИ-ЦЕНТАР „ИГРИШТА“ ЈЕДАН ОД НАЈМОДЕРНИЈИХ У РЕГИОНУ
Љевнаић је изразио задовољство отварањем новоизграђеног Ски-центра „Игришта“ код Власенице, наводећи да је његова предност близина Београда, као и међународног аеродрома у Тузли.
Појаснио је да је у питању један од најмодернијих центара у региону са шестосједом капацитета 2.500 скијаша на сат и двије нове стазе по ФИС стандардима дужине два километра.
Наредни кораци, додао је, биће да заједно са Владом Републике Српске и локалном самоуправом доведу инвеститоре који ће улагати у смјештајне капацитете.
„Важно је да ту не буду само дневни гости већ и они који долазе на пет или седам дана. Циљ је да се изграде смјештајни капацитети по свим свјетским стандардима, да буду урбанистички лијепи, са гаражом, природним материјалима, да фасаде буду у тону, а не да се деси као са Јахорином гдје је логистика занемарена“, истакао је Љевнаић.
Према његовим ријечима, Игришта су велики потенцијал, посебно током љета због стаза за шетњу кроз шуму и близине општине Хан Пијесак која је проглашена ваздушном бањом.
ЉЕТНА СЕЗОНА СА 26 АТРАКЦИЈА
Љевнаић је најавио да ће љетна сезона на олимпијској планини бити отворена 26. јуна, те да на Јахорини има 26 атракција, међу којима је најзначајнија панорамска вожња гондолом која полази са Пољица ка врху планине.
„На врху се налази пуно атракција попут зиплајна, скајдајв, дјечије игралиште, језеро са педалинама. Алпин костер или боб на шинама, најдужи у Југоисточној Европи креће са врха и стиже на плато Пољице. Ту се налази и адреналин парк, тавер, батерфлај, лупстер, наутикџет, возићи, јахање коња, вожња бицикла, квадова“, навео је Љевнаић.
Он је додао да организују велики број кампова, док је један од најважнијих догађаја „Јахорина ултра трејл“ на коју се ове године пријавило више од 5.000 такмичара из 26 земаља, што је промоција Јахорине, Републике Српске и БиХ.
(www.palelive.com / Срна)