На брду Коран на Палама биће изграђен Храм Светог Стефана

3

Градоначелник Источног Сарајева Љубиша Ћосић изјавио је да је са предсједником Републике Српске Милорадом Додиком договорено да на брду Коран на Палама, које ће се убудуће звати Брдо слободе, буде изграђена црква Светог Стефана посвећена оснивачима Српске.

Ћосић је рекао новинарима, током посјете Сокоцу са предсједником Српске, да је пројекат изградње цркве предсједник Додик делегирао прије одређеног времена и да би то била симболична повезница са Палама као пријестоницом Републике Српске.

„Биће то црква Светог Стефана – заштитника Републике Српске, што ће дати додатни идентитет Палама. Предсједник је прије пола године давао рок од годину дана да то завршимо. Сви ћемо се заузети да одрадимо неопходне припреме. Имаћемо импозантно мјесто које припада Палама и Источном Сарајеву“, навео је Ћосић.

Према његовим ријечима, дводневна посјета предсједника Додика и министара у Влади Српске Источном Сарајеву дали су додатни импулс развоју овог града.

„Они саслушају и уваже све наше пројекте и приједлоге, након чега се креће у њихову реализацију. На Палама смо договорили важне пројекте“, истакао је Ћосић.

Он је рекао да је Соколац примјер како се успјешно води локална заједница, што у претходних седам мјесеци ради начелник Страхиња Башевић.

„Много ствари је ријешио, али доста проблема и остаје. Незаобилазна је подршка руководства Републике Српске, а грађани Сокоца имаће шта да виде и показаће се да републичка, градска и општинска власт сарађују“, навео је Ћосић.

Он је рекао да је град Источно Сарајево и до сада био присутан у општини Соколац која је његов важан дио с обзиром на то да са својих 700 километара квадратних површине заузима више од половине града.

„Учествоваћемо и у подршци вртићу са 600.000 КМ, као и у изградњи мултифункционалног објекта са 1.000.000 КМ. Оволике подршке не би било да није предсједника Републике Српске и Владе, која се односила на измјене закона о буџетском систему Српске који је граду обезбиједио финансијску стабилност“, напоменуо је Ћосић.

Он је рекао да је на синоћњем састанку у Источном Сарајеву разговарано да у наредних мјесец дана у Влади Српске буде уприличена презентација студије изводљивости тунела који повезује Источно Ново Сарајево и Пале.

(www.palelive.com / Срна)

Прати тему
Обавијeсти мe о
3 Коментара
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare

„Биће то црква Светог Стефана – заштитника Републике Српске, што ће дати додатни идентитет Палама…“

Kako Te nije sramota? Sve si važne institucije preselio u Lukavicu i tako joj dao i d e n t i t e t Grada, a Palama prazna obećanja.

Zašto nije zgrada Rektorata izgrađena u Palama, gdje je svojevremeno i osnovan, te tako dao „dodatni“ identitet Palama???

Paljani da imaju imalo ponosa i časti izašli bi iz Grada I. Sarajevo, ali sve je manje sposobnih i odvažnih da tako nešto preduzmu, jer se masovno iseljavaju!

100%

Hoce hoce kao i muzej