Паљани славили у Бањој Луци

0

У оквиру 2. кола Прве лиге Републике Српске данас у Бањој Луци су се састале екипе БСК-а и „Романије“. На крају су славили Паљани резултатом 1:3 (0:3).

Одлично су кренули гости, у 15. минуту Јордан Хинестроза са „креча“ погодио је за 0:1, док су преко Аднана Алића у 20. минуту удвостручили водство, а на 0:3 у 24 минуту повисио је Бењамин Крижевац и био је то разултат првог полувремена.

У наставку, част домаћина спасио је Данило Моцоња у 90. минуту поготком за коначних 1:3.

Изабраници Јадранка Богичевића играли су саставу: Далибор Митровић, Аднан Алић, капитен Александар Косорић, Маркос Игнасио Соса, Јордан Андрес Кампана Хинестроза (од 86. Адин Берило), Алонзо Пеарт (од 89. Огњен Радовић), Харис Ризвановић, Бењамин Крижевац, Драган Матковић, Фарис Ханџић (од 89. Огњен Арбиња), Бењамин Чолић.

У протоколу су били: Стефан Шубара, Немања Чворо, Андреј Цвјетановић и Страхиња Пекић.

Послије одиграног другог кола, паљанска „Вучица“ је на четвртом мјесту лигашке табеле са четири бода, колико је освојила дугопласирана „Слобода“ из Новог Града и трећа „Козара“ из Градишке, док је на челу „Борац“ из Козарске Дубице са шест бодова.

Наредног викенда (24/25. август), у оквиру трећег кола „Романија“ ће дочекати фудбалере „Сутјеске“ из Фоче.