Потребно истински представити српску историју

0

У порти Цркве Успења Пресвете Богородице на Палама служен је помен погинулим српским борцима и цивилним жртвама Одбрамбено-отаџбинског рата, након којег је поручено да су Срби вијековима само бранили своја огњишта и да никада никога нису нападали.

За све страдале Србе у протеклим ратовима свијеће су прислужили представници паљанске Борачке организације, породице погинулих, ратни војни инвалиди, демобилисане борци, представници локалне власти и грађани Пала.

Начелник општине Бошко Југовић изјавио је новинарима да је данашње окупљање организовано са циљем указивања да су Срби увијек бранили своје земље.

Он је захвалио Борачкој организацији Пале која је организовала данашњи молитвени скуп јер се овим жели исказати пијетет према Србима који су дали животе за слободу српског народа.

Предсједник Предсједништва Борачке организације општине Пале Јасна Лазаревић Гавриловић позвала је све институције, културне, политичке, јавне, научне да уложе максималне напоре како би истински приказале српску историју.

„То ће бити довољно да се каже каква је слика српског народа у БиХ и на свим српским духовним просторима без обзира на резолуције и акте које свијет доноси“, рекла је Гавриловићева.

Потпредсједник Предсједништва Борачке организације Пале Ранко Минић изјавио је да Србе данас желе да прогласе геноцидним они који су чинили починили највећи геноцид у прошлом вијеку над српским народом, јеврејским народом и Ромима, а то је Њемачка.

Члан Борачке организације Пале Саша Николић изјавио да су Срби, који су бранили своја вјековна огњишта и много пострадали од нациста, дочекали да их данас проглашавају геноцидним народом, што је жалосно.

„Као борац Војске Републике Српске са 17 година сам учествовао у одбрани Српске и свог огњишта, а познато је кроз историју да српски народ никада ниједну другу државу није нападао, него се само бранио“, рекао је Николић.

Генерална скупштина Уједињених нација усвојила је данас резолуцију о Сребреници.

За је гласало 84 држава, 19 је било против, док је 68 било уздржано.

Овом резолуцијом тражи се да 11. јул буде проглашен као „међународни дан сјећања и комеморације на геноцид у Сребреници“.

(www.palelive.com / Срна / Фото: Општина Пале)

Прати тему
Обавијeсти мe о
0 Коментара
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare