Приближити студентима предности студирања на Палама

6

Општинска управа Пале у наредном периоду интензивније ће сарађивати са факултетима на подручју Пала, те финансирати израду промотивног видеа како би се студентима представиле предности студирања у овој локалној заједници, закључено је данас на састанку начелника Пала Дејана Којића са деканима ових високошколских установа.

Теме разговора биле су, између осталог, уписна политика, промоција факултета, унапређење научно-Наставног процеса и студентског стандарда, саопштено је из Општинске управе.

Декани Филозофског факултета Универзитета у Источном Сарајеву Владан Бартула, Правног факултета Горан Марковић и Економског факултета Младен Ребић захвалили су Којићу на посјети и изразили увјерење да ће Палама бити враћен статус препознатљивог студентског центра.

Начелник општине Пале раније је разговарао и са деканом Факултета физичког васпитања и спорта Бориславом Цицовићем, који је изразио задовољство иницијативом Општинске управе за интензивнију сарадњу.

(www.palelive.com / Срна)

Прати тему
Обавијeсти мe о
6 Коментара
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare

Studenti koji ostanu na Palama, relativno brzo promijene mjesto boravišta, pa idu u I.Sarajevo zbog blizine Sarajeva. Možemo misliti štagod o Sarajevu, ali to je jedini grad u blizini i mnogo studenata baš bira Sarajevo kao mjesto stanovanja sa svime što nudi jedan grad. Dalje, znam ljude koji su se preselili u Lukavicu jer poslije posla nemaju autobous na relaciji Sarajevo-Pale. Nemaju svi auto.

Prijedlog za nacelnika: obezbedite manji bus na relaciji Pale- Sarajevo i Sa-Pa da saobraća redovno tokom dana i večeri (posebno večeri). Posebno da se u večernjim satima možemo vratiti iz Sarajeva na Pale ko sav normalni svijet.

Prije rata je svakih pola sata bio bus na ovoj relaciji.

Studenata će svake godine biti na upisu manje, to je garantovano. Uzalud ulaganje u marketing i reklamu da bi se pridobili za upis na fakultete na Palama. Sa Pala dosta omladine studira u šeher Sarajevu, Medicinu, Farmaciju, Kriminalistiku itd. da ne nabrajam.Jedan od razloga za nemotivisanost za fakultete je opšta nesigurnost u dobivanju bilo kakvog zaposlenja nakon završenih studija. Privreda ne radi, tj. realni sektor a ne mogu svi dobiti zaposlenje u institucijama koje se finansiraju iz budžeta, gdje je siguran posao i plata. Ni stranke ne mogu da zaposle sve svoje pulene i pristalice, jer mjesta na budžetskim jaslama je sve manje.

Ove sto zavrse kriminalistiku u Sarajevu sigurno zaposljavaju u federalnom mupu, hahaaa. A medicinu i farmaciju u KCSA haaa

kad se uvede pravilo da se sa privatnim fakultetom ne moze zaposliti u drzavnoj instituciji sve je rijeseno…do tad kljuc u bravu

Tacno. Ko god nije uspio na drzavnom poloziti ispit/e, upise bilo koji privatni i suva 10.
Uzasno unistavanje obrazovanja. Zatvoriti privatne pa kao u ranija vremena znace se ko je za fakultet a ko za zanat. Danas nemamo ili imamo vrlo malo kvalitetnih zanatlija i kvalitetnih visoko obrazovanih ljudi

Napredujemo u svemu pa tako i u školstvu.nekada davno poslije 2.svjetskog rata bila je večernja „četveroljetka“nedugo zatim „osmoljetka“ pa i srednja večernja škola a evo hvala Bogu došao je i fakultet i magistrat pa i doktorat na red.