„Iako smo imali dosta problema u primjeni projekta, uspješno smo realizovali sve predviđene aktivnosti kao što su paneli i objavljivanje publikacije“, rekao je Govedarica.
On je istakao da je u okviru projekta raspisan konkurs za najbolji studentski esej o temi diskriminacije, u okviru čega je nagrađeno pet najboljih radova, dok su se dva našla u publikaciji.
Nagrađeni student, koji je i apsolvent na Katedri za novinarstvo Mladen Lakić ocijenio je da mediji dijelom reprodukuju diskriminaciju u društvu, a da se izvještavanjem u skladu sa etičkim standardima novinarske profesije može dati veliki doprinos u borbi protiv ove pojave.
Na promociji koju su organizovali Studentska oganizacija Filozofskog fakulteta Univerziteta Istočno Sarajevo i Sarajevskog otvorenog centra, govorili su prodekan za naučno istraživački rad na Filozofskom fakultetu na Palama Goran Mutabdžija, kao i kopriređivači publikacije Zlatiborka Popov-Momčinović i Saša Gavrić koji je i
izvršni direktor Sarajevskog otvorenog centra.
U okviru promocije publikacije dodijeljene su donacije u iznosu od 1.000 KM za organizacije koje rade sa djecom sa posebnim potrebama – „EDUS“ – Edukacija za sve iz Sarajeva i „Sunce“ sa Pala.
U okviru projekta, čiji je donator Fond otvoreno društvo BiH, bilo je organizovano pet panel diskusija o temama diskriminacija građanina kao političkog subjekta, rodna dimenzija diskriminacije, diskriminacija u obrazovanju sa akcentom na probleme inkluzivnog obrazovanja, diskriminacija i vjeronauka i medijska diskriminacije.
Na panelima su izlagali stručnjaci iz akademske zajednice i aktivisti iz civilnog društva.
(www.palelive.com / Srna)