Фудбалери Романије су у 3. колу Прве лиге РС у Палама савладали Сутјеску из Фоче са 2:1 (2:0) и остали и самом врху лигашке табеле.

Данас на Палама смо гледали промјењиву игру, која је врло лако могла да превагне и на лошу страну, па да Фочаци из Пала однесу бод, а могло је да се заврши и убједљивије у корист домаћина.

Након сјајног увода и првих 20 минута, и голова за ТВ шпице прво у 5. минуту Матковића са готово 30 метара, а затим и Ризвановића у 9. минуту, наши фудбалери су стали.

Гледали смо успаванку и лопту у ногама гостију све до 50. минута, када један добар продор новајлије Џордана Андреаса Кампање по десној страни завршава тик изнад пречке гостију.

Убрзо након тога, катастрофална грешка одбране Романије и након само 2-3 паса лопту у мрежу је поспремио Благојевић за 2:1.

Могла је Романија да повећа предност у два-три наврата, након грешки гостујуће одбране. Најбољу шансу на утакмици је имао Ханџић у 70. минуту када са 7-8 метара промашује готово празан гол. Пред крај утакмице резервиста Алонзо Пеарт промашује гол главом, након што се цијела одбрана Сутјеске нашла на земљи.

Сутјеска је пријетила у пар наврата, а шансу за поравнање је промашио Мојовић у 80. минуту, када зицер са 6 метара скида голман Романије Митровић.

На крају заслужена побједа Романије, уз велику опомену за игру, која у прошлој сезони ни у једном сусрету Прве лиге није толерисана, па је Романија у неколико утакмица кажњена у самом финишу.

У наредном колу наши фудбалери гостују у Козарској Дубици екипи Борца. Романија се након три кола налази на 3. позицији са 7 бодова. Исто толико имају Слобода из Новог Града и Козара који имају нешто бољу гол разлику.

Романија (Пале) 2:1 (2:0) Сутјеска (Фоча)

Стрелци: 5′ Драган Mатковић; 9′ Харис Ризвановић; 56′ Дарио Благојевић

Стадион: СРЦ ‘ВЛАJКО ПЕТРОВИЋ’