Фудбалери Романије савладали су Дрину ХЕ из Вишеграда резултатом 1:0 у 12. колу Прве лиге Републике Српске. Једини гол на утакмици постигао је Андреј Цвјетановић у 59. минуту, након прецизне асистенције Јордана Андреса Кампане Хинестрозе.

Утакмица је била тврда и борбена, без голова у првом полувремену, али је домаћа екипа успјела сломити отпор гостију у наставку.

Побједом у овом сусрету, Романија је задржала трећу позицију на табели са 25 бодова.

У наредном колу, наша екипа ће гостовати Лакташима, тренутно водећој екипи лиге. С друге стране, Дрина ХЕ је остала на претпосљедњем мјесту и у сљедећем колу ће бити домаћин Слободи из Новог Града.

Утакмица између Романије и Дрине ХЕ Вишеград одиграна је на стадиону СРЦ ‘Влајко Петровић’ у присуству око 150 гледалаца. Главни судија био је Младен Мирић из Бијељине, уз асистенцију Александра Капура из Брчког и Риста Елезовића из Бијељине. Четврти судија био је Стефан Ђукић из Угљевика. Делегат утакмице био је Синиша Рачић из Бања Луке, док је контролор суђења био Жељко Латиновић из Градишке.

Романија је наступила у саставу: Далибор Митровић (Г), Аднан Алић, Страхиња Пекић (капитен), Маркос Игнасио Соса, Бењамин Крижевац, Огњен Радовић, Јордан Андрес Кампана Хинестроза, Харис Ризвановић, Андреј Цвјетановић, Бењамин Чолић и Фарис Ханџић. Током утакмице у игру су улазили Милош Боровчанин, Алекса Ковачевић, Алонзо Пеарт, Лука Новосел и Огњен Арбиња.

За госте су наступили: Алексеј Гаговић (Г), Дејан Тасић, Жарко Перковић, Стефан Пљеваљчић, Лука Пљеваљчић, Бојан Марковић (капитен), Богдан Симанић, Јеонг Сангвон, Сергеј Лозо, Константин Ристовић и Марко Шушњар. У другом полувремену у игру су ушли Никола Тодоровић, Сандро Лозо, Александар Грујић и Стефан Терзић.