„Романија“ у баражу

У посљедњем, 34. овосезонском колу Прве лиге Републике Српске, фудбалери „Романије“ јуче у Прњавору поражени су од екипе „Љубића“ послије преокрета разултатом 2:1 (1:1).

Гости су обећавајуће ушли у меч, у 20. минуту голом Луке Радовића стекли су предност, 0:1, али десет минута касније Андреј Боснић из пенала враћа надметање на почетак. Потпуни преокрет и славље „Љубићу“ доноси Миљан Ступар у 66. минуту игре, чиме је екипа из Прњавора изборила опстанак а Паљани као шеснаестопласирани на табели иду у бараж.

Познато је да се прва утакмица баража игра 9. код друголигаша, а реванш је предвиђен за 12. јуни.

Фудбалери „Романије“ и петнаестопласираног „Борца“ из Козарске Дубице сутра ће сазнати ривала, потенцијални је „Пролетер“ из Дворова другопласирани тима друголигашког „истока“, или „Слога“ из Трна или „Црни врх“ из Јаружана, а дилема ће бити ријешена данас када се комплетирају мечеви посљедњег кола друголигашког „запада“.

Побједник из двомеча у сезони 2024/25. играће у клупској елити Републике Српске.