Фудбалери „Романије“ савладали су „Славију“ са 2:0 у градском дербију који се одиграо на Палама у оквиру 7. кола. Овом побједом „Романија“ је остала у врху табеле, учврстивши своју позицију на 4. мјесту.

Утакмица је почела енергично, а први гол је постигао Огњен Радовић у 12. минуту, чиме је „Романија“ рано стекла предност. „Славија“ је имала шансу за изједначење при резултату 1:0, али голман Митровић се истакао сјајним интервенцијама.

Пред крај првог полувремена, у 43. минуту, Алонзо Пеарт је удвостручио резултат и поставио коначних 2:0. Романија је пропустила бар три колосалне шансе за убједљивију побједу, али је недостајало спретности.

У завршном дијелу сусрета играло се углавном на средини терена, без значајних прилика за промјену резултата. „Славија“ је настојала да смањи заостатак, али им је недостајало идеја у нападу.

„Романија“ је заслужено однијела три бода и остала у трци за врх табеле, иза водећих „Лакташа“, „Звијезде“ и „Рудара“. У наредном колу у суботу, чека их тежак меч против „Жељезничара“ у Бањалуци.

ФК „Романија“ – ФК „Славија“ 2:0 (2:0)