Шеранић: Развој и унапређење знања за квалитетније лијечење

БИЈЕЉИНА – Министар здравља и социјалне заштите Републике Српске Ален Шеранић изјавио је на данашњем отварању Симпозијума о аритмијама у Бијељини да овакве размјене знања и искустава директно утичу и на пацијенте који ће имати могућности да се квалитетеније лијече.

„У постковид ери имамо различите врсте компликација са којима се сусрећемо, аритмије су једна од њих, а размјена искустава колега из Србије, Хрватске, Републике Српске и Федерације БиХ током Симпозијума омогућиће да у овој области унаприједе знања, вјештине и свој рад“, рекао је Шеранић.

Он је оцијенио да је Болница у Бијељини учинила искорак у складу са планом Министарства здравља и социјалне заштите који су заједно са предсједником Републике и подржали, а ријеч је о суфинансирању још једне ангио-сале у бијељинској болници која ће превасходно бити намијењена за електрофизиологију срца.

„Професор Лазар Ангелков, његова подршка и ентузијазам, уз подршку Болнице у Бијељини и рад докторице Милице Ловрић, представља окосницу тог рада у бијељинској болници и то је важно не само за регију Семберије, него за цијелу Републику Српску“, истакао је Шеранић.

Министар је рекао да ће се, са аспекта кардиологије, морати више радити на сарадњи струковних удружења са удружењима са нивоа примарне здравствене заштите, у оквиру примарне превенције, наводећи да су ангио сале врло важне, али оне су секундарни и терцијарни вид превенције.

„Интердисциплинарност у раду Удружење кардиолога Републике Српске добар је модел како доктори из клиничких дисциплна могу да раде са љекарима специјалистима у оквирима примарне здравствене заштите“, оцијенио је Шеранић.

Он је честитао Удружењу кардиолога и бијељинској болници на организацији већ традиционалног Симпозијума о аритмијама, који се два дана одржава у хотелу „Дрина“ у Бијељини.

Предсједник Удружења кардиолога Републике Српске Милица Ловрић рекла је новинарима да су кардиоваскуларне болести у порасту у свим земљама, а да су срчане аритмије одговорне за бројна патолошка стања, за велики број хоспитализација и смртних исхода.

„На овом скупу ће се презентовати дијагностички кораци код срчаних аритмија које срећемо у клиничкој пракси и начини лијечења, а акценат је на новој технологији, како бисмо дали значајнији допринос лијечењу пацијената којих је годинама све више“, навела је Ловрићева.

Вршилац дужности директора Болнице у Бијељини Микајло Лазић рекао је да је ова здравствена установа препознала значај кардиоваскуларних болести и да су велика улагања у развој дијагностике и терапијских процедура, првенствено у ангио сале, које Бијељина сада има двије.

„Захвалност дугујемо предсједнику Републике, Влади и Министарству здравља Српске који су препознали проблеме и уложили значајна средства у развој ове врсте медицине у нашем региону“, истакао је Лазић.

Према његовим ријечима, Бијељина је постала препознатљив кардиолошки центар што се тиче интервентне кардиологије, а нарочито електрофизиологије и електроистимулације који су доживјели велики развој.

(www.palelive.com / Срна)

Нeма објава за приказати

Прати тему
Обавијeсти мe о
0 Коментара
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare